Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy z Facebooku

Jirka:

Milí rodiče, 
na včerejším tréninku se opět rozhořela debata na téma sprchování. Proto cítím potřebu se k tomu vyjádřit a pokusit se Vám vysvětlit o co mi jde. Chtěl bych, aby si děti vytvořili základní hygienické návyky. Když přijdou zpocení z hřiště, není příliš vhodné, aby si brali čisté věci. Sprchování pro ně nemá pouze hygienický význam, ale i regenerační, svaly se prohřejí a uvolní. Uznávám, že kluci nemají takové pohodlí jako doma, ale tím je nutíme vystoupit ze své komfortní zóny a zároveň se tím otužují. Kdo poslouchal videa s Mariánem Jelínkem, ví o čem mluvím. Zároveň si myslím, že je to baví a ve sprchách dochází i k utužování kolektivu, kdy spolu tráví více času. Bude trvat nějaký čas než to vyladíme, proto se více zaměříme na dohled v šatně a urychlení a zkvalitnění celého procesu. Po dětech chci, aby na hřišti dělali věci pořádně, proto to budu chtít i v šatně. Chci Vás ujistit, že když vyhodnotím nevhodnost sprchování, bude dobrovolné, nebo ho rovnou zakáži.
Mám několik osobních zkušeností z debat okolo sprchování, ať už jako rodič a nebo trenér. V ročníku 2005 se trenér pokusil sprchování zavést a rodiče se postavili proti, teď jsou v žácích a větší část se pořád nesprchuje. Naopak z vlastní zkušenosti vím, že v ostatních klubech se děti sprchují už od přípravek a nikdo s tím nemá žádný problém. Myslím si, že tak by to mělo být a proto se to snažím zavést i u nás. Věřím, že do budoucna to bude ku prospěchu nás i našich dětí. 
Chtěl bych Vás poprosit, abychom se zaměřili na způsob, proč by věci měli jít, než na to proč by jít neměli. Když budete mít jakýkoliv problém, neváhejte se na mě prosím osobně obrátit a společně se ho pokusíme vyřešit. Mám filosofii, že děti to musí bavit, ale to se týká i nás rodičů. Byl bych rád, kdyby se nám pokaždé podařilo najít společnou řeč, protože dobrá pohoda v týmu je ten nejlepší předpoklad k tomu, aby nás to bavilo a abychom se zlepšovali. Těším se na další spolupráci a přeji hezkou sobotu.
Děkuji 
Trenér Jirka